Electrolytes

IONTMAX Electrolytes přírodní koncentrát pro přípravu minerálních hydratačních roztoků (iontových nápojů). Obsahuje především základní elektrolyty (sodík a draslík), následně některé minerály a stopové prvky vyskytující se v Jaderském moři.

Roztok elektrolytů zásadně zvyšuje vstřebávání vody (hydrataci) během fyzické aktivity. Pomáhá udržovat správnou hladinu sodíku v těle, a tak přispívá k udržení výkonnosti. Snižuje riziko svalových křečí. Přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání. Urychluje regeneraci.

Vyber si variantu

V IONTMAXu si zakládáme na jednoduchosti, přesnosti a funkčnosti našich produktů. IONTMAX Electrolytes – koncentrát pro přípravu hypotonických (iontových) nápojů byl navržen pro rychlé a jednoduché doplňování hladiny sodíku a hydrataci v průběhu sportovní aktivity či závodu. Koncentrát je postaven na mořské soli (koncentrát z Jaderského moře), citrátu sodném pro rychlejší vstřebávání sodíku a chloridu draselném jako zdroji draslíku. Koncentrát obsahuje doporučený poměr sodíku a draslíku (3,5:1).

Základními stavebními kameny zajišťujícími funkčnost tohoto produktu jsou sodík a draslík. Minerály a stopové prvky obsažené v mořské soli jsou mírným benefitem tohoto produktu.

Prakticky každý druh mořské soli obsahuje široké spektrum různých minerálů a stopových prvků v množstvích, která jsou zcela zanedbatelná. Pro tvoji představu uvádíme seznam minerálů, který by mohl být uveden u podobného produktu (třeba jako „výsledek analýzy minerálů“ apod.):

I přes možné blahodárné působení těchto minerálů na lidský organismus jim v rámci hydratace v průběhu aktivity nepřikládáme vysokou váhu. Sodík je rozhodující minerál v rámci správné hydratace, nikoli Lutetium či jiný minerál v množství 0.001 mg/l, které je 20.000x nižší než obsah sodíku v tomto produktu. Sodík plní klíčovou roli v udržování rovnováhy tělesných tekutin, přenosu nervových signálů a funkci svalů. Patří do skupiny elektrolytů, které jsou zodpovědné za udržování normálního srdečního rytmu a fungování nervové soustavy.

Obecně k hydrataci doporučujeme použít náš HydroDrink. Jak silný HydroDrink potřebuješ zjištíš zde.

Mohou ovšem nastat situace, kdy je příprava HydroDrinku nemožná (např. v průběhu běžeckého závodu apod.), a v těchto chvílích najde své uplatnění právě koncentrát elektrolytů. Můžeš ho rychle nadávkovat do vody nebo jiného libovolného nápoje (nejlépe mírně slazeného), a tak zesílit jeho koncentraci sodíku, tak aby více odpovídala tvým ztrátám sodíku potem (Chci zjistit ztráty sodíku).

Výhodou koncentrátu je jeho velmi malé balení, jednoduché otevírání a dávkování. V porovnání se „solnými tabletami“ je jeho vstřebatelnost daleko vyšší a jednoduší. Sodík ve formě iontů (Na+) v roztoku je snadno dostupný pro vstřebávání v trávicím systému, jelikož už je v rozpuštěné formě a tělo ho nemusí dále rozpouštět. Naopak, při užívání solných tablet obsahujících sodík, musí tělo nejprve tabletu v žaludku rozpustit, aby uvolnilo sodík do roztoku. Tento proces trvá déle a může být ovlivněn mnoha faktory, jako je pH žaludku a obsahu dalších látek v trávicím systému. Celková zátěž trávícího traktu je tak vyšší.

Koncentrát obsahuje minimální množství hořčíku, aby nezatěžoval organismus a trávící trakt v průběhu aktivity.

Zjednodušený pohled na dávkování: Jedno balení IONTMAX Electrolytes obsahuje přibližně 4.500 mg sodíku. Při sweat-rate 1 l potu za hodinu a ztrátách sodíku kolem 1.000 mg/l můžeme tvrdit, že balení koncentrátu vystačí na 4,5 hodiny trvající aktivitu či závod. Tímto způsobem můžeme následně přistoupit i k dávkování v průběhu trvání závodu.

Energetická hodnota
Na 2.2 ml, 20 kapek (porce)
Na 11ml, 100 kapek
Energie
0 kCal / 0 kJ
0 kCal / 0 kJ
Tuky
0 g
0 g
Sacharidy (z toho cukry)
0 g
0 g
Bílkoviny
0 g
0 g
Sůl
0,51 g
2,56 g
Obsah elektrolytů v 20-ti kapkách (porce)
Sodík
< 200 mg
Draslík
< 57 mg
Vápník
< 3 mg
Hořčík
< 1 mg

IONTMAX

Doporučuje

Pokud si nevíš rady

Kontaktuj nás